Katalonia Castelldefels

Castelldefels to miasto w comarca (powiat) Baix Llobregat. W roku 2011 miasto zamieszkiwało 63.151 mieszkańców.

Pierwsze wzmianki o mieście dotyczą miejscowości o nazwie Castrum Felix. Następna forma nazwy Castello de Feels (Castell de Fidels – Gród Wiernych) funkcjonuje do dzisiaj. Castelldefels to populacja, która pierwotnie składała się się z szeregu rozproszonych gospodarstw.  Aż do XX wieku nie było tutaj autentycznej struktury miejskiej. Wraz z ekonomicznym rozwojem  Barcelony, Castelldefels zmieniło się w miejscowość letniskową dla wielu barcelończyków w połowie lat 1950.

Plaża w Castelldefels to długi płat drobnego piasku w odległości około 18 km na południe od Barcelony, pomiędzy dwoma odrębnymi systemami przyrodniczymi: deltą rzeki Llobregat, z jej bagnami i trzciną, oraz wapiennym masywem Garraf . Całkowita długość plaży to 4,8 km o średniej szerokości 90 metrów i łącznej powierzchni ok. 500.000 m2. Na plaży w  Castelldefels można uprawiać sporty wodne, pływać w spokojnych wodach Morza Śródziemnego, opalać się i spokojnie spacerować. Plaża wyposażona jest w prysznice, kosze, drewniane chodniki, miejsca do zabawy dla dzieci, wieże  ratownicze, instalacje sanitarne, itp.. Kąpiący się dysponują następującymi usługami: dostęp do wody dla osób niepełnosprawnych, służba ratownicza, codzienne sprzątanie piasku, nagłośnienie, bezprzewodowy dostęp do Internetu C / 4 aż do Plaza de las Palmeras, bary z napojami i lodami, wynajem leżaków i restauracje na promenadzie.

Park Naturalny Garraf znajduje się w w południowo-zachodnim sektorze tzw. Obszaru Wybrzeża Katalonii. Graniczy z dolną doliną Llobregat, Morzem Śródziemnym i depresją Penedes. Zajmuje obszar 12.820 ha. Park składa się z dwóch głównych jednostek geologicznie odrębnych: jedna z wapienia i dolomitu i druga z czerwonawego piaskowca, na wschodnim krańcu parku. Wapień, z którego składa się prawie całkowicie cały masyw, które w kontakcie z wodą i powietrzem stworzył  zjawiska krasowe: jaskinie, jary, doliny. Duża część terytorium Garraf to krajobraz śródziemnomorski południowy.

Co myślisz?

*