Katalonka nową szefową ds. mediów w ONZ

Dziennikarka była rzeczniczką NATO i Polityki Zagranicznej w UE za prezydentury Javiera Solany

Alèxia L. Ferret. Elsingular.cat

Katalońska dziennikarka Cristina Gallach została powołana na stanowisko szefads, mediów i komunikacji przez sekretarza generalnego ONZ Ban Kimoon.

Gallach, która do teraz zajmowała się public relations w Radzie Unii Europejskiej, ma „ogromne doświadczenie w komunikacji, informacji, dyplomacji publicznej, stosunkach międzynarodowych i w sprawach dotyczących polityki bezpieczeństwa,” powiedział stały przedstawiciel Hiszpanii przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Nowa szefowa ds. mediów w ONZ pracowała w gazetach, radiu i telewizji, a także pełniła funkcję rzecznika prasowego NATO, przy przedstawicielu do spraw wspólnej polityki bezpieczeństwa zagranicznego i wewnętrznego i UE w okresie prezydentury Javiera Solany i w trakcie rotacyjnego przewodnictwa hiszpańskiego Unii Europejskiej w 2010 roku.

Gallach, urodzona w 1960, ukończyła studia komunikacji i dziennikarstwa na Autonomicznym Uniwersytecie w Barcelonie (UAB), oraz uzyskała tytuł magistra stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Columbia (Nowy Jork) na stypendium banku La Caixa.

Co myślisz?

*